# Söka på sajten
Author: Lill-Kisse

När jag söker och tror mig hitta en lämplig tråd, går den inte läsa. Medlemmarnas bilder lägger sig ovanpå texten i vänster sida. Jag har provat många gångar med lång tid emellan, så det är inget tillfälligt problem.

Vad beror det på? Blir det likadant för andra? Kan jag påverka detta? Jag använder Explorer ver 7.

## Comment 1
Author: AndersE

#0 Det låter skumt. Kan du göra en "skärmdump" så man ser hur det ser ut?

Är det bara när du går via söksidan, inte när du tittar i forumet vanligt?

## Comment 2
Author: Andersdotter

hm ..jag har varit med om detta också vid något tillfälle med IE, provade då med firefox, och då fungerade allt normalt. När jag sedan återvände med IE dagen efter fungerade det igen som vanligt. Drog bara slutsatsen att det kanske handlade om uppdateringar eller liknande.

## Comment 3
Author: MadsG

Titta på bilden här, vid röd pil kan du klikka för att ändra till

en äldre browser

## Comment 4
Author: MadsG

Du kan ev hämta IE8

## Comment 5
Author: Lill-Kisse

Bilderna skulle vara till vänster om texten egentligen, men där är det blankt i stället.

[![](http://www.ifokus.se/ShowUserFile.aspx?BinaryId=8b863ecc-bcc6-4b90-9820-ce9de36ef229&xscale=550&yscale=500)](http://www.ifokus.se/ShowUserFile.aspx?BinaryId=8b863ecc-bcc6-4b90-9820-ce9de36ef229)

## Comment 6
Author: Lill-Kisse

Löste mysteriet själv nyss. Det gällde väl bara att erkänna mitt tillkortakommande för att deckaren i mig skulle komma loss.

Tidigare har jag tryckt på "Catch" och då lägger sig bilderna ovanpå texten (som i #5). Trycker jag direkt på rubriken till önskad länk, kommer den upp helt korrekt. Inget fel alls. Så enkelt var det.

## Comment 7
Author: AndersE

#6 Så bra!
